Eyüpsultan Böcek İlaçlama Avrupa Yakası Haşere Böcek İlaçlama Yöntemleri
Böcekler ve haşereler insan sağlığını olumsuz şekilde etkilerler. Hem fiziksel hem psikolojik olarak zarar verebilecekleri için yaşam alanından uzaklaştırılmaları gerekir. Ayrıca böcek ısırığı ya da böceklerle taşınan virüsler nedeniyle ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle özellikle aniden artan böcek ve haşere sayısında ya da insanların rahat edemediği durumlarda ilaçlama işlemine ihtiyaç duyulur.


Neden Böcek İlaçlama Yapılır? Eyüpsultan Böcek İlaçlama

Eyüpsultan Böcek İlaçlama Böcek ilaçlama, insanların düzenli olarak kullandığı bölgelerde artan böcek sayısı nedeniyle yapılır. Aynı zamanda haşere ilaçlama olarak bilinen bu işlem; ev, araba, iş yerleri veya toplu taşıma araçlarında da yapılabilmektedir.

Uygulamanın temel amacı insanların sağlığını, psikolojisini ve rahatlığını korumaktır. Ayrıca değişen popülasyonun çevredeki diğer türleri etkilemesinin önüne geçmektir. Böylelikle farklı canlı türlerinde artış ya da azalma olmasını engelleyerek ekosistemin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Eyüpsultan Böcek İlaçlama Avrupa Yakası Haşere Böcek İlaçlama Yöntemleri

Eyüpsultan Böcek İlaçlama İstanbul’da hizmet veren Avrupa Yakası ilaçlama sürüngen, böcek, haşere gibi türler için ilaçlama yapmaktadır. 7/24 hizmet veren bu şirket, böcek türüne göre farklı ilaçlama yöntemleri tercih etmektedir. Ancak genellikle jel yem, ulv, zehirli yem, canlı yakalama, cihaz kurulumu, soğuk sisleme işlemleri tercih edilmektedir. Bununla birlikte fümigasyon ev pülverizatör uygulama da yapılabilmektedir.

İlaçlama İşlemi Sağlıklı mıdır? Eyüpsultan Böcek İlaçlama

Profesyonel şekilde yapıldığı sürece haşere ve böcek ilaçlama işlemlerinin herhangi bir zararı yoktur. Gerekli bölgelere sahip olan personeller tarafından yapılmadığında insan sağlığını tehdit eden bir uygulamadır. Ayrıca ilaçlama sırasında kullanılan ilaçların sağlık bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir.

Sonrasında yapılan temizliğe de dikkat edildiği müddetçe istenen her alanda ilaçlama yaptırılabilmesi mümkündür. Ancak profesyonel destek alınmadan ilaçlama yapılmaması oldukça önemlidir.

Böcek İlaçlama İşleminde Hangi İlaçlar Kullanılır? Eyüpsultan Böcek İlaçlama

Eyüpsultan Böcek İlaçlama Haşere ve böcek ilaçlama sırasında ilk zamanlarda arsenik ve kükürt kullanılmaktaydı. Ancak gelişen tıp ve teknoloji sayesinde son yıllarda pyrethrum bazlı ilaçlar tercih edilmiştir. Bu maddelere de bağışıklık kazanan canlılar içinse jel yem uygulaması yapılmaktadır.

Yeni nesil böcek ilaçlama işlemi dendiğinde de akla jel yemler gelmektedir. Pek çok canlı türünde fayda sağlayan bu yemler, özellikle hamam böceklerinden ve karıncalardan kısa sürede kurtulmaya yardımcı olmaktadır.

Category
Tags

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0542 780 48 37